Dr. Öğr. Üyesi Hatice Bulut
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Kişisel Web Sayfası: http://www.drhaticebulut.com

Dr. Öğr. Üyesi Hatice BULUT; İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Tıp  Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Sırasıyla beş ay İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda, üç yıl İstanbul Üniversitesi Çapa Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda asistan doktor olarak çalıştıktan sonra Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda pediatri uzmanlık eğitimini tamamladı.  Devlet hizmet yükümlülüğünü Samsun  Doğumevi’nde tamamlayan Dr. Öğr. Üyesi Hatice BULUT, 2016-2020 yılları arasında Biruni Üniversitesi Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Aynı kurumda Tıp Fakültesi, Özel Eğitim, Çocuk Gelişimi, Odyometri, Ebelik ve Hemşirelik bölümlerinde ders verdi. Eş zamanlı olarak Biruni Üniversitesi SMYO Çocuk Gelişim Bölüm Başkanlığı’nı yürüttü. 2021 yılında Gelişim Üniversitesi’nde Doktor Öğretim Üyesi olarak göreve başladı. Mart 2021’den itibaren İstanbul’da Medistanbul Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Almanca ve İngilizce bilen Dr. Öğr. Üyesi Hatice BULUT, evli ve iki çocuk annesidir.

Yenidoğan dönemi ve sonrası rutin sağlık kontrolleri, çocukluk çağı aşı uygulamaları, yenidoğan sarılıklarının tanı ve tedavisi, beslenme ve emzirme danışmanlığı, süt çocuklarının büyüme ve gelişme takipleri, sinüzit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, zatürre, hepatit, idrar yolu enfeksiyonları başta olmak üzere çocukluk çağı enfeksiyon hastalıklarının tanı ve tedavileri temel hizmet alanlarıdır. Ayrıca Dr. Öğr. Üyesi Hatice BULUT, ateşin neden olduğu nöbetlerin (ateşli havale, febril konvülzyon), kusma, ishal, su ve tuz dengesi bozukluklarının, covid-19 geçiren çocukların tanı ve tedavilerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca erken veya gecikmiş ergenlik, boy kısalığı, tartı azlığı, büyüme ve gelişme geriliği, beslenme sorunları, obezite, insülin direnci, doğumsal hipotirodi, TSH yüksekliği, tiroid bezinin diğer hastalıkları, inmemiş testis, vitamin ve mineral eksiklikleri, çocukluk çağı alerjik hastalıkları ve astım diğer ilgi alanlarımdandır.

“Bebekler hangi ayda, hangi gelişimleri gösterir? Nörolojik olarak nasıl davranır? Nasıl gelişir? Hangi oyun ve aktiviteler dil, denge, kaba ve ince motor gelişimi için uygundur? Çocukların konuşma, yürüme ve zekâ gibi becerileri nasıl desteklenmelidir? Uyku düzeni nasıl sağlanır? Tamamlayıcı beslenmeye (ek gıda) geçişte nelere dikkat edilmelidir? Tuvalet eğitimi ne zaman ve nasıl verilmelidir? Gibi pek çok alanda ebeveyn eğitimleri veren Dr. Öğr. Üyesi Hatice BULUT; gerekli durumlarda bebek ve çocukların kendi evlerinde muayene, takip ve bazı tetkikleri gerçekleştirmektedir.

İlgi alanları

Aşı uygulamaları (yenidoğan, çocuk ve adolesan dönem aşılamaları)
Yenidoğan izlemi
Enfeksiyon hastalıkları
Büyüme ve gelişme takibi
Beslenme ve uyku eğitimi
Çocukların kendi evlerinde muayene

Sık sorulanlar

Aşı
0%
Ateş
0%
Enfeksiyon hastalıkları
0%
İştahsız çocuk
0%
Evde çocuk muayenesi
0%

Eğitim

Lis.

Uludağ Üniversitesi
Tıp Fakültesi – Bursa

Uzm.

Trakya Üniversitesi
Tıp Fakültesi – Edirne

Hastalıkta & Sağlıkta

Çocuğunuzla ilgili tüm soru ve sorunlarınızda 7/24 online danışmanlık

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com

Teletıp ile yeni nesil sağlık danışmanlığı

Hızlı, pratik, güvenli…

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com

Çocuğunuzun sağlığı için size yardımcı olmaya hazırız. 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com
Yorum Ekle

×