Uzm. Dr. Sümeyra Fırat
Çocuk Psikiyatrisi

Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını Ankara Üniversitesi’nde tamamladı.

Şırnak Devlet Hastanesi, Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde görev yaptı. Şuan WM Medicalpark Samsun Hastanesinde çalışmaktadır.

Uzm.Dr. Sümeyra FIRAT; Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanlarında hizmet vermektedir. Çocuk ve ergenlerde görülebilen dikkat eksikliği, hareketlilik, dürtüsellik, sosyal iletişimsel bozukluk, kısıtlı ilgi alanı, otizm, konuşma gecikmesi, kekemelik, artikülasyon bozukluğu, disleksi, diskalkuli, özgül öğrenme güçlüğü, tırnak yeme, ebeveyn çocuk etkileşimi, bağlanma sorunları, özgül fobi, ayrılma anksiyetesi, sosyal anksiyete, yaygın anksiyete, panik bozukluk, selektif mutizm, travma sonrası stres bozukluğu, sınav kaygısı, uyum bozuklukları, takıntılar-obsesif kompulsif bozukluk, biriktirme bozukluğu, saç yolma (trikotilomani), depresyon, tik bozuklukları, tourette sendromu, alt ıslatma (enürezis), enkoprezis, uyku ve uyanıklık bozuklukları, beslenme ve yeme bozuklukları, madde bağımlılığı, internet bağımlılığı ve diğer teknolojik bağımlılıklar, öfke kontrol sorunları, davranış bozuklukları, karşı gelme bozuklukları, zihinsel yetersizlikler, ergenlik dönemi sorunları, bipolar bozukluk, erken başlangıçlı şizofreni temel ilgi alanlarıdır.

İlgi alanları

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu
Anksiyete bozuklukları ( özgül fobi, sosyal anksiyete, ayrılık anksiyetesi, yaygın anksiyete, panik bozukluk,  sınav kaygısı, obsesif kompulsif bozukluk)
Otizm spektrum bozukluğu
İnternet ve diğer teknoloji bağımlılığı
Çocukluk çağı depresyonu

Sık sorulanlar

Çocuk psikolojisi
0%
Dikkat eksikliği
0%
Otizm
0%
Kaygı
0%
Disleksi
0%

Eğitim

Lis.

İstanbul Üniversitesi
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi – İstanbul

Uzm.

Ankara Üniversitesi
Tıp Fakültesi – Ankara

Hastalıkta & Sağlıkta

Çocuğunuzla ilgili tüm soru ve sorunlarınızda 7/24 online danışmanlık

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com

Teletıp ile yeni nesil sağlık danışmanlığı

Hızlı, pratik, güvenli…

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com

Çocuğunuzun sağlığı için size yardımcı olmaya hazırız. 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com
Yorum Ekle

×

Powered by WhatsApp Chat

×