Prof. Dr. Yaşar Şen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Tıp eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde, Çocuk Endokrin uzmanlığını ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalında tamamladı.

Fırat Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültelerinde akademik görevlerde bulundu. 2008 yılında doçent, 2014 yılında profesör unvanı aldı. Halen Bursa Özel Jimer Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Yaşar ŞEN; Çocuk Endokrin ve Genel Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanlarında hizmet vermektedir. Çocuk ve ergenlerde görülen her türlü hormonal bozukluklar, erken ergenlik ve gecikmiş ergenlik, diyabet (şeker hastalığı), şeker düşüklüğü, boy kısalığı ve büyüme geriliği, büyüme hormonu eksikliği, beslenme sorunları, obezite, aşırı şişmanlık, insülin direnci, metabolik sendrom, Turner ve diğer boy kısalığı ile giden sendromlar, aşırı uzama, jigantizm, doğumsal hipotirodi, TSH yüksekliği, guatr, tiroid nodülleri, kistleri ve tümörleri, hipertiroidi, Graves, hipotiroidi, Hashimoto ve tiroid bezinin diğer hastalıkları, cinsiyet gelişim kusurları, cinsel organ büyüme sorunları, mikropenis, inmemiş testis, böbrek üstü bezinin hormon bozuklukları, Cushing hastalığı, hipertansiyon, kızlarda adet düzensizlikleri, over kistleri, tüylenme rahatsızlıkları (hirşutizm), vitamin ve mineral eksiklikleri, osteoporoz, cam kemik hastalığı, raşitizm (rikets), metabolik kemik hastalıkları, paratiroid bezi ve kalsiyum metabolizması bozuklukları, hiperkalsemi, hipokalsemi, hipofiz hastalıkları, prolaktin yüksekliği, fazla su tüketimi (polidipsi) ve idrar çıkarma (poliüri) gibi konular temel ilgi alanlarıdır.

İlgi alanları

Ergenlik sorunları
Diyabet
Boy kısalıkları – Büyüme geriliği
Obezite – İnsülin direnci
Adet düzensizlikleri

Sık sorulanlar

Ergenlik
0%
Şeker Hastalığı
0%
Boy Kısalığı
0%
Obezite
0%
Tüylenme
0%

Eğitim

Lis.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Tıp fakültesi-Samsun

Uzm.

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Tıp  Fakültesi-Trabzon

Hastalıkta & Sağlıkta

Çocuğunuzla ilgili tüm soru ve sorunlarınızda 7/24 online danışmanlık

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com

Teletıp ile yeni nesil sağlık danışmanlığı

Hızlı, pratik, güvenli…

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com

Çocuğunuzun sağlığı için size yardımcı olmaya hazırız. 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

www.cocukacil.com
www.cocukacil.com
×

Powered by WhatsApp Chat

×